«ResearchSlam» sarunu festivālā LAMPA

Piektdien, 29. jūnijā, jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» sezonas dalībnieki uzstāsies sarunu festivālā «LAMPA» plkst. 20:00 uz Swedbank Izglītības skatuves Cēsu pils parkā.

Četri «ResearchSlam 2018» finālisti – RTU doktorante Māra Pudāne, RSU doktorante Vita Melne, LU doktorants Ingus Pērkons un LU doktorantūras absolvente Inga Retiķe – vēlreiz stāstīs par saviem pētījumiem plašākai sabiedrībai sarunu festivālā «LAMPA». Viņiem pievienosies arī LU pētniece Ireta Čekse, kas uzstājās «ResearchSlam» pasākumā IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā. Šoreiz iztiksim bez dalībnieku vērtēšanas. Izbaudīsim interesantus stāstus par jaunāko Latvijas zinātnē un veidosim sarunu ar visiem klātesošajiem.

Līdzīgi kā citos «ResearchSlam» pasākumos, arī festivālā dalībniekiem būs jāstāsta par saviem pētījumiem interesantā un saprotamā veidā, izmantojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātu. Tas ir īpaši veidots, lai liktu runātājiem koncentrēties tikai uz pašu galveno un negarlaikotu savu auditoriju.

Sarunu festivāls «LAMPA» notiks jau ceturto gadu pēc kārtas un piedāvās saviem apmeklētājiem virkni aizraujošu sarunu par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem divu dienu garumā (29. – 30. jūnijā, Cēsīs). Festivālu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, Cēsu novada pašvaldība un British Council. Vairāk informācijas par festivālu un tā programmu var atrast festivāla mājas lapā.

Aktualitātēm par «ResearchSlam 2018» izbraukuma sesiju festivālā var sekot arī mūsu Facebook pasākumā.

Aicinām uz «ResearchSlam» pasākumu IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā

Otrdien, 19. jūnijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 19.30 notiks IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa paralēlais pasākums «ResearchSlam – Vienkārši par sarežģīto!», kurā uzstāsies septiņi pēcdoktoranti no četrām Latvijas augstskolām. Aicinām visus interesentus apmeklēt pasākumu un uzzināt par aktualitātēm Latvijas zinātnē.

Īpašā «ResearchSlam» pasākumā uz skatuves kāps pētnieki un vadošie pētnieki no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes.  Pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt gan par aktualitātēm materiālzinātnē un medicīnā, gan arī par pētījumiem valodniecībā un lauksaimniecībā. Pasākumā uzstāsies:

 • Inese Mieriņa (RTU Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūts) «Meldrumiņa armija jeb arilmetilmeldrumskābes pret brīvajiem radikāļiem»
 • Ireta Čekse (LU Izglītības pētniecības institūts) – «Cik pilsoniski kompetenti mēs, tik stipra valsts»
 • Anda Slaidiņa (RSU Stomatoloģijas institūts) – «Osteoporoze žokļu kaulos»
 • Pēteris Eizentāls (RTU Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūts) – «Gudrā tekstila sistēmas medicīnai un sportam»
 • Līga Proškina (LLU Ekonomikas un reģionālās attīstības institūts) – «Pākšaugi mājlopu ēdienkartē – vai tas ir izdevīgi?»
 • Kristīne Šalma-Ancāne (RTU Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūts) – «Implantmateriāli slimu kaulu ārstēšanai»
 • Solvita Pošeiko (LU Latviešu valodas institūts) – «Valodas izvēle pilsētu publiskajos tekstos – mazs solis sociālo procesu maratonā»

Visiem dalībniekiem, uzstājoties Latvijas Nacionālajā bibliotēka, būs jāstāsta par saviem pētījumiem interesantā un saprotamā veidā, izmantojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātu. Lai labāk sagatavotos šim izaicinājumam, visiem jaunajiem zinātniekiem tika nodrošināta iespēja spodrināt savas uzstāšanās prasmes individuālos treniņos.

Lai pasākumu padarītu vēl aizraujošāku, dalībniekiem tiks piešķirtas īpašās kongresa balvas vairākās nominācijās. Tiks noskaidrots, kurš spēj par savu pētījumu izstāstīt visradošāk un atraktīvāk, kuram piemīt labākās uzstāšanās prasmes un kurš ir ieguvis vislielākās skatītāju simpātijas. Kopā tiks piešķirtas 5 dažādas nominācijas.

Pasākumu organizē RTU Doktorantūras skola sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju. Vairāk informācijas par IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu un tā paralēlajiem pasākumiem var atrast kongresa mājas lapā.

Noskaidroti konkursa «ResearchSlam 2018» uzvarētāji

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno zinātnieku konkursā «ResearchSlam 2018» uzvaras laurus plūca RTU, Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) doktoranti, balvā saņemot vienreizējas stipendijas. 

1. vietu un 700 eiro stipendiju saņēma LU doktorants Ingus Pērkons, kurš klausītājus iepazīstināja ar savu pētījumu par cilvēku lietoto medikamentu ietekmi uz vidi un kā šo piesārņojumu visefektīvāk izmērīt.

2. vietu un 500 eiro ieguva RSU doktorante Vita Melne, kura stāstīja, kā savā zinātniskajā darbā meklē marķieri, ar kuru noteikt prostatas vēža augšanas ātrumu, lai varētu izvēlēties slimības izplatībai atbilstošāko ārstēšanu.

3. vietu un 300 eiro saņēma RTU doktorants Ēvalds Urtāns, kurš prezentēja paša izveidoto mākslīgā intelekta algoritmu, ko jaunais zinātnieks izmanto, lai robotam mācītu sakopt māju.

«Jūs visi bijāt izcili — kā zinātnieki visi spēlējat augstākajā līgā un Jūsu pētītie temati ir sabiedrībai nozīmīgi,» konkursa finālistus apsveicot sacīja žūrijas priekšsēdētājs un RTU zinātņu prorektora vietnieks Gatis Bažbauers. Viņš akcentēja, ka zinātniekiem ir svarīgi publikai saprotami izstāstīt par saviem pētījumiem, lai sabiedrība saprastu, ar ko zinātnieki nodarbojas un kāpēc viņu pētījumiem nepieciešams valsts budžeta finansējums.

Konkursa finālistiem tika piešķirtas arī īpašās nominācijas. Par lielāko pienesumu zinātnei tika atzīts V. Melnes darbs, praktiskākās zinātnieces titulu ieguva Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) doktorante Guna Ringa-Karahona, kura pētī Q drudža izplatību slaucamo govju ganāmpulkos. Kā radošākais zinātnieks tika sumināts RTU doktorants Pauls Irbins, kurš strādā pie Latvijas pirmās raķetes būvniecības, toties LU doktorantūras absolvente Inga Retiķe, kura pēta Latvijas avotu ūdeņu kvalitāti, tika uzteikta par runas meistarību. Savukārt vislielākās skatītāju simpātijas izpelnījās konkursa uzvarētājs I. Pērkons. Konkursā atzinību guva RTU doktorante Māra Pudāne, kura strādā pie imitācijas modeļa, kas spētu prognozēt dažādus emociju izplatības scenārijus dažādās cilvēku struktūrās.

Konkursa mērķis ir rosināt jaunos zinātniekus par saviem pētījumiem stāstīt sabiedrībai vienkāršā, saprotamā un atraktīvā veidā, to īstenojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātā. Lai labāk sagatavotos šim izaicinājumam, visi septiņi finālisti runas prasmes spodrināja individuālos treniņos kopā ar «RunasKursi.lv».

Finālistiem balvas piešķīra arī konkursa atbalstītāji «Swedbank» AS, IT uzņēmums AS «Exigen Services Latvia», Dailes teātris un Ķīpsalas peldbaseins. Pasākumu atbalstīja arī AS «Latvenergo» un dzēriena «BIRZĪ» ražotāji.

Fotogalerija no konkursa fināla

Fotogalerija no fotostūrīša

Aicinām uz jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» finālu

Trešdien, 14. martā, Rīgas mākslas telpā, Kungu ielā 3 plkst. 19.00 notiks jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» fināls, kurā par uzvaru un galvenajām balvām cīnīsies septiņi konkursa finālisti. Aicinām visus interesentus apmeklēt pasākumu un atbalstīt savus favorītus klātienē.

«ResearchSlam 2018» finālisti šogad stāstīs par dažādām sabiedrībai nozīmīgām tēmām. RTU doktorants Ēvalds Urtāns mēģinās rast atbildi uz jautājumu, vai ir iespējams robotiem iemācīt sakopt māju, bet LLU doktorante Guna Ringa-Karahona – vai Q drudzis rada apdraudējumu arī cilvēkiem un prasa nekavējošu rīcību. Savukārt LU doktorants Ingus Pērkons iepazīstīnās ar savu pētījumu par medikamentu ceļojumu ārpus mūsu organisma, bet RTU doktorante Māra Pudāne – par emociju izplatības scenārijiem dažādās cilvēku struktūrās. LU doktorantūras absolvente Inga Retiķe centīsies lauzt mītus par avotu ūdens kvalitāti, bet RSU doktorante Vita Melne – par prostatas vēzi. Visbeidzot, RTU doktorants Pauls Irbins stāstīts par Latvijas pirmajiem 100 km kosmosā un ar to saistītajiem izaicinājumiem.

Konkursa izšķirošajā cīņā fināla dalībniekiem, uzstājoties Rīgas mākslas telpā, būs jāstāsta par saviem pētījumiem interesantā un saprotamā veidā, izmantojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātu. Lai labāk sagatavotos šim izaicinājumam, visiem finālistiem tika nodrošināta iespēja spodrināt savas uzstāšanās prasmes individuālos treniņos kopā ar «RunasKursi.lv».

Kā jau iepriekš minēts, tad dalībnieki finālā sacentīsies par galvenajām balvām – vienreizējām stipendijām. Uzvarētājus palīdzēs noteikt gan žūrija, gan arī skatītāji, balsojot klātienē par savu favorītu. Lai pasākumu padarītu vēl aizraujošāku, finālistiem tiks piešķirtas arī nominācijas. Tiks noskaidrots, kurš spēj par savu pētījumu izstāstīt visradošāk un atraktīvāk, kuram piemīt labākās uzstāšanās prasmes un kurš ir ieguvis vislielākās skatītāju simpātijas. Kopā tiks piešķirtas 5 dažādas nominācijas, kas sagatavotas sadarbībā ar RTU Dizaina fabriku.

Pasākumā tiks padomāts arī par apmeklētājiem, kas šo var izmantot kā iespēju apskatīt Rīgas mākslas telpas izstādi «CILME/audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē» un arī nobaudīt kādu atspirdzinošu dzērienu par godu konkursa finālam un Alberta Einšteina (konkursa iedvesmotāja) dzimšanas dienai.

Balvu fondu ir sarūpējuši konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji: «Swedbank» AS, IT uzņēmums AS «Exigen Services Latvia», AS «Latvenergo», VSIA «Dailes teātris», SIA «Ķīpsalas peldbaseins» un dzēriena «BIRZĪ» ražotāji.

Noskaidrots pēdējais ResearchSlam 2018 finālists

Šodien (21. feberuārī) noslēdzās jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» interneta balsošana un tajā uzvarēja Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Vita Melne.

Interneta atlases kārta notika no 13. februāra līdz 21. februārim. Šajā laikā ikvienam interesentam bija iespēja balsot par savu favorītu, spiežot like konkursa YouTube kanālā ievietotajiem dalībnieku uzstāšanās video. Ātri vien vadībā izvirzījās LSPA maģistrants Dāvis Dzenis, kurš vadošā pozīcijā noturējās gandrīz līdz beigām. Strauji auga sacensību gars arī citu konkursa dalībnieku vidū un vietu izvietiejums bija mainīgs. Dāvim pietuvojās gan RSU doktorante Vita Melne, gan LLU Maģistrante Madara Nikolajenko, šādu trijnieku noturot līdz pat konkursa beigām. Rezultāti tika nolasīti 21. februāra plkst 14:00 un tie parādīja, ka par YouTube interneta balsošanas uzvarētāju ir kļuvusi Vita Melne ar 288 like (1650 video skatījumi), otrais palika Dāvis Dzenis ar 240 like (1444 skatījumi), bet trešā ierindojās Madara Nikolajenko ar 220 like (1030 skatījumi).

RSU doktorante Vita Melne ar uzstāšanos «Prostatas vēzis. Bīstams? Meklēt, atrast un/vai rīkoties» pievienojas jau klātienes atlases kārtās noskaidrotajiem finālistiem. Tie ir RTU doktorants Pauls Irbins, LLU doktorante Guna Ringa-Karahona, LU doktorants Ingus Pērkons, RTU doktorante Māra Pudāne, RTU doktorants Ēvalds Urtāns un LU doktorantūras absolvente Inga Retiķe. Visi finālisti pirms pēdējā sacensību posma spodrinās savas uzstāšanās prasmes kopā ar Oskaru Priedi no «RunasKursi.lv», bet 14. martā tiksies pēdējā kārtā Rīgas Mākslas Telpa, lai cīnītos par galvenajām balvām.

Balvu fondu ir sarūpējuši konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji: AS «Swedbank», IT uzņēmums AS «Exigen Services Latvia», AS «Latvenergo», «Ķīpsalas peldbaseins», «Dailes teātris», dzirkstošā bērzu sula «Birzi», literāri muzikālais klubs «Četri Balti Krekli» un uzstāšanās meistarības lietpratēji «RunasKursi.lv».

Aicinām balsot par «ResearchSlam 2018» interneta favorītu

Otrdien, 13. februārī, sākas jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» interneta balsošana, kurā tiks noskaidrots septītais finālists. Visi interesenti ir aicināti atbalstīt savu favorītu konkursa Youtube kanālā.

Saskaņā ar konkursa nolikumu pēdējā atlases kārta norit interneta vidē, kur skatītāji no 13. februāra līdz 21. februārim var nobalsot par savu favorītu, spiežot like konkursa Youtube kanālā ievietotajiem dalībnieku uzstāšanās video. Finālam tiks virzīts dalībnieks ar visaugstāko like skaitu balsošanas perioda beigās.

Seši «ResearchSlam 2018» finālisti spraigās cīņās, cenšoties iekarot žūrijas un skatītāju simpātijas, tika noskaidroti jau notikušajās klātienes atlases kārtās literāri muzikālajā klubā «Četri balti krekli». Tie ir RTU doktorants Pauls Irbins, RTU doktorante Māra Pudāne, RTU doktorants Ēvalds Urtāns, Latvijas Universitātes (LU) doktorants Ingus Pērkons, LU doktorante Inga Retiķe un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) doktorante Guna Ringa-Karahona. Viņi un vēl septītais interneta balsojumā izvēlētais jaunais zinātnieks 14. martā konkursa finālā sacentīsies par galvenajām balvām – vienreizējām stipendijām, ko nodrošina «Swedbank» AS un AS «Exigen Services Latvia».

Sagatavot dalībniekus veiksmīgākai dalībai finālā palīdzēs Oskars Priede no «RunasKursi.lv», nodrošinot visiem finālistiem uzstāšanās mākslas treniņus pirms izšķirošās cīņas. Tas ļaus finālistiem uzlabot savas zinātnes komunikācijas prasmes, jo arī finālā ar savu stāstījumu būs jāpārliecina gan žūrija, gan skatītāji.

Interneta balsošanas rezultāti tiks nolasīti 21. februārī plkst. 14:00.

Skatītāju ērtībai esam izveidojuši arī atsevišķu video sarakstu mūsu Youtube kanālā.

Noskaidroti «ResearchSlam 2018» trešās atlases kārtas uzvarētāji

Konkursa «ResearchSlam 2018» pēdējā klātienes atlases kārtā uzvarēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorants Ēvalds Urtāns un Latvijas Universitātes (LU) doktorantūras absolvente Inga Retiķe. Abi dalībnieki turpinās sacensības finālā par iespēju iegūt kādu no galvenajām balvām.

Jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» trešā atlases kārta notika 7. februārī literāri muzikālajā klubā «Četri balti krekli». Tajā sacentās četri doktoranti/doktorantūras absolventi un četri maģistranti/maģistrantūras absolventi no četrām Latvijas augstskolām. Pirmo reizi konkursa vēsturē atlases kārtā piedalījās studenti no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, sniedzot skatītājiem un žūrijai ieskatu aktualitātēs sporta zinātnē.

Dalībnieku uzstāšanās vērtēja gan žūrija, gan skatītāji. Žūrijas sastāvā šoreiz bija «ResearchSlam 2016» finālists Nikolajs Oborins, Latvijas Studentu apvienības Zinātnes fonda koordinatore Anda Barkāne, AS «Swedbank» pārdošanas un mārketinga daļas pārstāvis Kārlis Kravis, RTU Zinātniskās darbības projektu nodaļas vadītāja Sandra Vasiļevska un RTU Doktorantu studiju nodaļas vadītājs Lauris Bisenieks. Savukārt, skatītāji savu viedokli aktīvi izteica, uzdodot dažādus jautājumus un balsojot par savu favorītu.

Dalībnieki bija sagatavojuši interesantas prezentācijas, līdz ar to pasākums izvērtās aizraujošs un pozitīvām emocijām bagāts. Dalībnieki stāstīja gan par soļotāju un velosipēdistu optimālāko sportošanas tehniku, gan par lidojumu drošības uzlabošanu, gan arī par informāciju, ko var atklāt cilvēka ribas. Katru uzstāšanos papildināja diskusija ar žūrijas un skatītāju jautājumiem.

Šoreiz žūrijas un skatītāju viedoklis tikai nedaudz atšķīrās, un kopvērtējumā pārliecinošu uzvaru guva RTU doktorants Ēvalds Urtāns ar stāstījumu par robotiem, kas spētu uzkopt māju. Otrajā vietā palika LU doktorantūras absolvente Inga Retiķe ar uzstāšanos par avotu ūdens kvalitātes noteikšanu. Abi dalībnieki turpinās sacensības finālā, kur uzstāsies atkārtoti.

Trešā atlases kārta bija noslēdzošais klātienes atlases posms. Un šobrīd ir zināmi seši šīs sezonas konkursa «ResearchSlam» finālisti: Pauls Irbins (RTU), Guna Ringa-Karahona (Latvijas Lauksaimniecības universitāte), Ingus Pērkons (LU), Māra Pudāne (RTU), Ēvalds Urtāns (RTU) un Inga Retiķe (LU). Vēl vienam dalībniekam būs iespēja iekļūt finālā atlases kārtā interneta vidē, kas sāksies 12. februārī «ResearchSlam» Facebook lapā. Savukārt visi septiņi šīs sezonas finālisti cīnīsies par interesantām nominācijām un galvenajām balvām konkursa fināla pasākumā, kas notiks 14. martā.

Trešā atlases kārta – 7. februārī

Jau mazāk kā pēc nedēļas notiks konkursa «ResearchSlam 2018» trešā atlases kārta, kurā turpināsim uzklausīt interesantus jauno zinātnieku stāstus par saviem pētījumiem. Tā notiks 7. februārī literāri muzikālajā klubā “Četri Balti Krekli”. Pasākumu apmeklēt ir aicināti visi interesenti, lai atbalstītu savus favorītus un palīdzētu noteikt finālistus.

Trešā atlases kārtā par divām vietām finālā sacentīsies 4 maģistrantūras un 4 doktorantūras studenti:

 • Raivo Saulgriezis (LSPA, maģistrants), uzstāšanās: Lidojošie soļotāji sportā
 • Inga Retiķe (LU, doktorantūras absolvente), uzstāšanās: Dzert vai nedzert? Tāds ir jautājums!
 • Hedija Čupeca (RSU, doktorante), uzstāšanās: Mēs nekad neesam vieni
 • Ēvalds Urtāns (RTU, doktorants), uzstāšanās: Kā iemācīt robotam sakopt māju?
 • Dāvis Dzenis (LSPA, maģistrants), uzstāšanās: Mīties ātrāk vai lēnāk? Tāds ir jautājums!
 • Zarif Zabirov (RTU, maģistrants), uzstāšanās: Improving flight safety using automatic control of aircraft
 • Agate Galuza (RSU, maģistrantūras absolvente), uzstāšanās: Ko var pastāstīt ribas?
 • Aigars Lavrinovičs (RTU, doktorants), uzstāšanās: Kā notekūdeni padarīt par vērtību?

Visiem dalībniekiem sava uzstāšanās ir jāveido, izmantojot PechaKucha (20 slaidi x 20 sekundes) formātu. Tas nozīmē, ka katram jaunajam pētniekam būs precīzi 400 sekundes, lai iepazīstinātu auditoriju ar savu pētniecisko darbu interesantā un aizraujošā veidā. Katru uzstāšanos vērtēs kompetenta žūrija un skatītāji, kuriem būs iespēja arī uzdot jautājumus. Balstoties uz žūrijas un skatītāju vērtējumu kopsummu, tiks noteikti tie divi atlases kārtas dalībnieki, kuri varēs piedalīties finālā.

Pasākums notiks 7.februārī plkst 19:00. Norises vieta: Literāri muzikālais klubs “Četri Balti Krekli” (Vecpilsētas iela 12). Aktualitātēm varat sekot arī Facebook.

Tiekamies jau pavisam drīz!

Noskaidroti vēl divi «ResearchSlam 2018» finālisti

Konkursa «ResearchSlam 2018» otrā atlases kārta ir veiksmīgi noritējusi un finālā iekļūst Latvijas Universitātes doktorants Ingus Pērkons un Rīgas Tehniskās universitātes doktorante Māra Pudāne. Abi konkursa dalībnieki iegūst iespēju sacensties par galvenajām balvām finālā.

Jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» otrā atlases kārta notika 31. janvārī literāri muzikālajā klubā «Četri balti krekli». Tajā sacentās septiņi doktoranti un viens maģistrants no četrām dažādām Latvijas augstskolām. Konkursa dalībnieku uzstāšanos vērtēja skatītāji un žūrija: «ResearchSlam 2016» finālists un 2. vietas ieguvējs Kārlis Kalniņš, nodibinājuma «RTU Attīstības fonds» projektu vadītāja Krista Alksne, Creativity Lab partnere un Demola Latvia fasilitatore Signe Adamoviča, RTU Doktorantu studiju nodaļas vadītāja vietniece Santa Rendore un RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Daniels Stabulis. Savu viedokli aktīvi izteica arī skatītāji, balsojot par savu favorītu.

Šoreiz žūrijai un skatītājiem uzdevums bija īpaši grūts, jo dalībnieki bija vienlīdz labi sagatavojušies un sniedza pārliecinošas prezentācijas. Izskanēja stāsti gan par prostatas vēzi, gan par elektrības ražošanu kosmosā, gan arī par dzīvnieku personalitātēm. Par to, ka visas dalībnieku tēmas ir interesantas un aktuālas, liecināja arī spraigās diskusijas ar žūrijas locekļiem un skatītājiem.

Apkopjot gan žūrijas, gan skatītāju vērtējumu pirmo vietu ieguva LU doktorants Ingus Pērkons, bet otrajā vietā palika RTU doktorante Māra Pudāne. Gan žūrijas, gan skatītāju simpātijas Ingus ieguva, stāstot par medikamentu radīto piesārņojumu apkārtējā vidē un veidiem, kā to noteikt. Savukārt Māra pārsteidza ar stāstījumu par emocijām un to izplatības scenārijiem dažādās cilvēku struktūrās.

Trešā atlases kārta notiks 7. februārī plkst. 19:00 literāri muzikālajā klubā «Četri Balti Krekli», Vecpilsētas ielā 12. Visi ir laipni aicināti nākt un atbalstīt dalībniekus!

Otrā atlases kārta – 31. janvārī

Šonedēļ turpinās konkursa «ResearchSlam 2018» atlase! Otrā atlases kārta notiks jau šo trešdien 31. janvārī literāri muzikālajā klubā “Četri Balti Krekli”. Pasākumu apmeklēt ir aicināti visi interesenti, kurus saista zinātne un kuri vēlas atbalstīt Latvijas jaunos pētniekus.

Otrajā atlases kārtā par vietām finālā sacentīsies 8 jaunie zinātnieki:

 • Linda Grinberga (LLU, doktorante), uzstāšanās: Atļauj dabai strādāt tavā labā
 • Karīna Narbute (LU, doktorantūra), uzstāšanās: Tas spēks ir mūsos pašos!
 • Madara Nikolajenko (LLU, maģistrante), uzstāšanās: Vai dzīvniekiem ir personalitātes?
 • Vita Melne (RSU, doktorante), uzstāšanās: Prostatas vēzis. Bīstams? Meklēt, atrast un/ vai rīkoties!
 • Māra Pudāne (RTU, doktorante), uzstāšanās: Cik plati nepieciešams smaidīt, lai pasaule smaidītu kopā ar Tevi?
 • Artūrs Brēķis (RTU, doktorants), uzstāšanās: Elektrības ražošana kosmosā
 • Cristina Bajo Santos (LU, doktorante), uzstāšanās: Deciphering Prostate cancer Language
 • Ingus Pērkons (LU, doktorants), uzstāšanās: Kur paliek zāles?

Visiem dalībniekiem sava uzstāšanās ir jāveido, izmantojot PechaKucha (20 slaidi x 20 sekundes) formātu. Tas nozīmē, ka katram jaunajam pētniekam būs precīzi 400 sekundes, lai iepazīstinātu auditoriju ar savu pētniecisko darbu interesantā un aizraujošā veidā. Katru uzstāšanos vērtēs kompetenta žūrija un skatītāji, kuriem būs iespēja arī uzdot jautājumus. Balstoties uz žūrijas un skatītāju vērtējumu kopsummu, tiks noteikti tie divi atlases kārtas dalībnieki, kuri varēs piedalīties finālā.

Pasākums notiks 31. janvārī plkst 19:00. Norises vieta: Literāri muzikālais klubs “Četri Balti Krekli” (Vecpilsētas iela 12). Aktualitātēm varat sekot arī Facebook.

Tiekamies jau pavisam drīz!