RTU Doktorantūras skola uzsākusi aktīvu darbu pie konkursa «ResearchSlam 2018»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Doktorantūras skola ir uzsākusi aktīvus organizatoriskos darbus pie jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018», kas sāksies jau šī gada septembrī un ilgs līdz nākamā gada martam, kad norisināsies tā fināls.

Konkurss «ResearchSlam» tiek rīkots jau kopš 2012. gada. Laika gaitā konkurss ir mainījis savu formu, attīstījies un pilnveidojies, tomēr tā galvenā ideja ir palikusi nemainīga – pierādīt, ka viss sarežģītais ir vienkāršs, sniedzot iespēju Latvijas maģistrantūras un doktorantūras studentiem pastāstīt plašākai sabiedrībai par saviem pētījumiem vienkāršā, saprotamā un interesantā veidā!

Konkurss tiks atklāts un pieteikšanās sāksies Zinātnieku naktī, kas šogad norisināsies 29.septembrī. Šajā pasākumā Doktorantūras skola, sadarbojoties ar citām RTU struktūrām, būs parūpējusies par aktivitātēm gan lieliem, gan maziem interesentiem un sniegs skatītājiem ieskatu gan par ResearchSlam, gan zinātni kopumā.

Konkurss «ResearchSlam» notiek vairākās kārtās. Konkursam pieteikties var jebkuras Latvijas augstskolas un jebkuras nozares maģistrantūras un doktorantūras studenti. No visiem iesniegtajiem pieteikumiem tiek izvēlēti 24 labākie, kuriem būs iesēja piedalīties atlases kārtās. Lai varētu labāk sagatavoties atlases kārtām, dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja uzlabot savas uzstāšanās prasmes viena semināra ietvaros. No katras atlases kārtas tiks izvirzīti divi labākie konkursanti, kas turpinās cīņu finālā. Pārējiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties interneta balsojumā, kurā izlems favorītu, kurš pievienosies pārējiem finālistiem. Fināla kārtā dalībnieki sacentīsies par dažādām nominācijām un galveno balvu – stipendijām.

«ResearchSlam 2016» finālisti uzstāsies sarunu festivālā LAMPA

Piektdien, 1. jūlijā, jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2016» finālisti uzstāsies sarunu festivālā «LAMPA» nakts sarunās (plkst. 20:00) uz Swedbank izglītības skatuves Cēsu pils parkā.

Pieci «ResearchSlam 2016» finālisti – RTU doktorants Kārlis Kalniņš, RTU doktorante Līga Grase, Latvijas Universitātes maģistrants Jānis Dzirkalis, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Luīze Bidiņa un Latvijas Lauksaimniecības universitātes doktorants Nikolajs Oborins – vēlreiz stāstīs par saviem pētījumiem plašākai sabiedrībai sarunu festivāla «LAMPA» nakts sarunās. Šoreiz iztiksim bez žūrijas un dalībnieku vērtēšanas. Izbaudīsim interesantus stāstus par jaunāko Latvijas zinātnē un veidosim interesantu sarunu ar visiem klātesošajiem. Aktīvākie sarunas dalībnieki varēs saņemt arī unikālu dāvaniņu no «ResearchSlam» organizatoriem.

Līdzīgi kā šī gada konkursa atlases kārtās un finālā, arī festivālā dalībniekiem būs jāstāsta par saviem pētījumiem interesantā un saprotamā veidā, izmantojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātu. Tas ir īpaši veidots, lai liktu runātājiem koncentrēties tikai uz pašu galveno un negarlaikotu savu auditoriju.

Sarunu festivāls «LAMPA» notiks jau otro gadu pēc kārtas un piedāvās saviem apmeklētājiem virkni aizraujošu sarunu par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem divu dienu garumā (1. – 2. jūlijā, Cēsīs). Festivāla ideju izveidoja un attīstīja Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank un ilgtspējīgu pārmaiņu aģentūra SPARK no Dānijas, iedvesmojoties no līdzīgiem demokrātijas festivāliem Eiropā. Un kā jau ļoti demokrātiskā pasākumā ir pieņemts, tad ieeja festivālā ir brīva (šogad tiek nodrošināta arī bezmaksas telšu pilsētiņa). Vairāk informācijas par festivālu un tā programmu: festivalslampa.lv

Aktualitātēm par «ResearchSlam 2016» finālistu dalību festivālā var sekot arī mūsu Facebook pasākumā: facebook.com/events/1736978593186370/

Konkursā ResearchSlam 2016 uzvar RSU doktorante Luīze Bidiņa

Ceturtdien, 19. maijā, Spīķeru koncertzālē notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētā jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2016» fināls, kurā uzvarēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) doktorante Luīze Bidiņa, otro vietu ieguva RTU doktorants Kārlis Kalniņš, bet trešais palika Latvijas Universitātes (LU) maģistrs Jānis Dzirkalis.

Konkurss «ResearchSlam» jau piekto gadu pēc kārtas izaicina Latvijas jaunos pētniekus pastāstīt par sarežģīto vienkārši. Šogad konkursam pieteicās 27 dalībnieki no piecām Latvijas augstskolām, bet finālā iekļuva tikai septiņi: RTU doktorants Kārlis Kalniņš, RTU doktorante Līga Grase, RTU maģistrants Rihards Rušenieks, LU doktorants Krišjānis Nesenbergs, LU maģistrants Jānis Dzirkalis, RSU doktorante Luīze Bidiņa un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) doktorants Nikolajs Oborins.

Konkursa izšķirošajā cīņā fināla dalībniekiem, uzstājoties uz Spīķeru koncertzāles lielās skatuves, bija jāpārliecina žūrija un skatītāji par savām zinātnes komunikācijas prasmēm, stāstot par saviem pētījumiem vienkārši un saprotami. Uzvarētājus noteica, balstoties uz žūrijas vērtējumu, bet skatītāji izvēlējās savu simpātiju. Žūrijas sastāvā bija: RTU Zinātņu prorektors Tālis Juhna, AS «Exigen Services Latvia» finanšu un administratīvais direktors Uldis Smilts, «Swedbank» AS privātpersonu pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis, Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belova, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes locekle Kitija Bite un divi Inženierzinātņu vidusskolas skolēni – Renāte Karjavčenko un Roberts Dobelis.

Žūrijai darbs šoreiz bija īpaši grūts, jo visi dalībnieki bija cītīgi gatavojušies kopā ar uzstāšanās meistariem «RunasKursi.lv». Visas uzstāšanās bija interesantas un pārliecinošas, neskatoties uz to, ka dalībniekiem bija jāizmanto PechaKucha (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formāts. Ar pavisam nelielu punktu pārsvaru galveno balvu 500 EUR lielu vienreizējo stipendiju saņēma RSU doktorante Luīze Bidiņa, kas stāstīja par ģenētiskajām kļūdām un iedzimtām sirds muskuļu slimībām latviešiem. Otro vietu un 400 EUR stipendiju ieguva RTU doktorants Kārlis Kalniņš, kas klātesošos iepazīstināja ar savu darbu ar dabas šķiedras kompozītiem, kas izgatavoti no otrreizējiem materiāliem. K. Kalniņš ieguva arī AS «Exigen Services Latvia» simpātiju balvu, kuru pasniedzot U. Smilts īpaši novērtēja viņa sadarbību ar industrijas pārstāvjiem un pētījuma praktisko ievirzi. Trešajā vietā palika un 300 EUR stipendiju ieguva LU maģistrants Jānis Dzirkalis ar stāstījumu par nervu šūnu audzēšanu vienā virzienā.

Finālisti arī sacentās par īpašajām nominācijām. Skatītāju simpātijas ar pārliecinošu stāstījumu par suņu kaulu vecuma noteikšanu ieguva LLU doktorants Nikolajs Oborins. Balvu par radošāko un atraktīvāko sniegumu ieguva LU doktorants Krišjānis Nesenbergs, bet par labāko runas meistaru tika atzīts RTU maģistrants Rihards Rušenieks. Tika vērtētas arī dalībnieku spējas pārliecināt par sava pētījuma ‘zinātniskumu’ un šajā kategorijā uzvarēja RSU doktorante Luīze Bidiņa, bet RTU doktorants Kārlis Kalniņš saņēma balvu par praktiskāko pētījumu.

Visiem finālistiem īpašu balvu pasniedza arī «Swedbank» AS – dalību uzstāšanās meistarklasē kopā ar Baņutu Rubess un aicinājumu uzstāties sarunu festivālā «Lampa», kas notiks 1. -2. jūlijā, Cēsīs. Visi finālisti saņēma balvas arī no taku skrējiena seriāla «Stirnu Buks’2016» un pirmo trīs vietu ieguvēji – balvu no AS «Latvenergo».

Vēlreiz sakām lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem, atbalstītājiem, žūrijas locekļiem un vienkārši līdzjutējiem!

Konkursa ResearchSlam 2016 fināls jau šonedēļ!

Ceturtdien, 19. maijā, Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1 plkst. 19.30 notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2016» fināls, kurā par uzvaru un galvenajām balvām cīnīsies septiņi konkursa finālisti.

Seši «ResearchSlam 2016» finālisti – RTU doktorants Kārlis Kalniņš, RTU maģistrants Rihards Rušenieks, Latvijas Universitātes (LU) doktorants Krišjānis Nesenbergs, LU maģistrants Jānis Dzirkalis, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Luīze Bidiņa un Latvijas Lauksaimniecības universitātes doktorants Nikolajs Oborins – tika noskaidroti spraigās atlases kārtās, kurās viņi stāstīja par saviem pētījumiem un centās iekarot žūrijas un skatītāju simpātijas. Bet par septīto konkursa finālisti – interneta favorīti – kļuva RTU doktorante Līga Grase, kura finālā iekļuva ar skatītāju atbalstu – par viņas sniegumu kanālā YouTube nobalsoja 167 atbalstītāji.

Konkursa izšķirošajā cīņā fināla dalībniekiem, uzstājoties uz Spīķeru koncertzāles lielās skatuves, būs jāstāsta par saviem pētījumiem interesantā un saprotamā veidā, izmantojot PechaKucha™ (20 slaidi 20 sekundēs) prezentāciju formātu. Lai labāk sagatavotos šim izaicinājumam, visiem finālistiem tika nodrošināta iespēja spodrināt savas uzstāšanās prasmes individuālos treniņos kopā ar «RunasKursi.lv».

Dalībnieki finālā sacentīsies par galvenajām balvām – vienreizējām stipendijām. Lai pasākumu padarītu vēl aizraujošāku, finālistiem tiks piešķirtas arī nominācijas. Tiks noskaidrots, kurš spēj par savu pētījumu izstāstīt visradošāk un atraktīvāk, kuram piemīt labākās uzstāšanās prasmes un kurš spēj sagādāt vislielāko pārsteigumu. Kopā tiks piešķirtas septiņas dažādas nominācijas, ieskaitot skatītāju simpātiju, par kuru varēs balsot klātesošie viesi.

Papildu galvenajām balvām finālistiem tiks piešķirtas arī atbalstītāju īpašās balvas. IT uzņēmums AS «Exigen Services Latvia» izvēlēsies savu simpātiju, bet «Swedbank» AS konkursa finālistiem nodrošinās iespēju uzstāties sarunu festivālā «Lampa». Tā jaunajiem zinātniekiem būs unikāla iespēja ne tikai prezentēt savu pētījumu plašākai auditorijai, bet arī veidot diskusiju ar sabiedrību par zinātniskajiem atklājumiem Latvijā.

Balvu fondu ir sarūpējuši konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji: «Swedbank» AS, AS «Exigen Services Latvia», AS «Latvenergo», sporta klubu tīkls «MyFitness» un uzstāšanās meistarības lietpratēji «RunasKursi.lv».

Informācija par pasākumu ir pieejama arī ResearchSlam Facebook lapā: https://www.facebook.com/events/272849519719631/ 

Zināmi visi konkursa ResearchSlam 2016 finālisti!

Vakar (1. maijā) noslēdzās jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2016» interneta balsošana un tajā uzvarēja Rīgas Tehniskās universitātes doktorante Līga Grase.

Saskaņā ar konkursa nolikumu interneta vides atlases kārtā skatītājiem 10 dienas – no 21. aprīļa līdz 1. maijam – bija iespēja balsot par savu favorītu, spiežot like konkursa YouTube kanālā ievietotajiem dalībnieku uzstāšanās video. Pirmajās balsošanas dienās vadībā izvirzījās RTU doktorante Elīna Auziņa, bet situācija ātri mainījās, jo ar līdzvērtīgu like skaitu Elīnai pievienojās vairāki citi dalībnieki, piem., RTU doktorante Sintija Petroviča un RSU doktorante Kristīne Vaivode. Sacensību gars pieauga balsošanas pēdējās divās dienās, kad virtuālajā cīņā nopietni iesaistījās RTU doktorantes Līgas Grases un RTU doktoranta Aleksandra Švaikova atbalstītāji un balsu skaits mainījās ik pa stundai. Rezultāti tika nolasīti 1. maijā plkst. 12:00 un tie parādīja, ka par YouTube interneta balsošanas uzvarētāju ir kļuvusi Līga Grase ar 167 like (711 video skatījumi), bet otrais palika Aleksandrs Švaikovs ar 158 like (619 skatījumi).

RTU doktorante Līga Grase pievienojas jau klātienes atlases kārtās noskaidrotajiem finālistiem. Tie ir RTU doktorants Kārlis Kalniņš, RTU maģistrants Rihards Rušenieks, LU doktorants Krišjānis Nesenbergs, LU maģistrants Jānis Dzirkalis, RSU doktorante Luīze Bidiņa un LLU doktorants Nikolajs Oborins. Visi finālisti pirms pēdējā sacensību posma spodrinās savas uzstāšanās prasmes kopā ar Oskaru Priedi no «RunasKursi.lv», bet 19. maijā tiksies pēdējā cīņā par galvenajām balvām uz lielās skatuves Spīķeru koncertzālē.

Balvu fondu ir sarūpējuši konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji: «Swedbank» AS, IT uzņēmums AS «Exigen Services Latvia», AS «Latvenergo», sporta klubu tīkls «MyFitness» un uzstāšanās meistarības lietpratēji «RunasKursi.lv».

Aicinām balsot par ResearchSlam 2016 interneta favorītu!

Šodien (21. aprīlī) sākas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno pētnieku konkursa «ResearchSlam 2016» interneta balsošana, kurā papildu sešiem klātienes atlases kārtu uzvarētājiem noskaidrosim septīto finālistu.

Saskaņā ar konkursa nolikumu interneta vides atlases kārtā skatītājiem 10 dienas – no 21. aprīļa plkst. 12:00 līdz 1. maijam plkst. 12:00 – ir iespēja balsot par savu favorītu, spiežot Like vai Man patīk konkursa YouTube kanālā ievietotajiem dalībnieku uzstāšanās video. Finālam tiks virzīts dalībnieks ar visaugstāko like skaitu attiecīgajā balsošanas periodā.

Seši «ResearchSlam 2016» finālisti spraigās cīņās, stāstot par saviem pētījumiem un cenšoties iekarot žūrijas un skatītāju simpātijas, tika noskaidroti jau notikušajās klātienes atlases kārtās. Tie ir RTU doktorants Kārlis Kalniņš, RTU maģistrants Rihards Rušenieks, Latvijas Universitātes (LU) doktorants Krišjānis Nesenbergs, LU maģistrants Jānis Dzirkalis, Rīgas Stradiņa universitātes doktorante Luīze Bidiņa un Latvijas Lauksaimniecības universitātes doktorants Nikolajs Oborins. Viņi un vēl septītais interneta balsojumā izvēlētais jaunais zinātnieks 19. maijā Spīķeru koncertzālē konkursa finālā sacentīsies par galvenajām balvām.

Šogad «ResearchSlam» īstenošanā RTU sadarbojas ar «Swedbank» AS, kas konkursa finālistiem nodrošinās iespēju uzstāties sarunu festivālā «Lampa». Šajā pasākumā jaunajiem zinātniekiem būs unikāla iespēja ne tikai prezentēt savu pētījumu plašākai auditorijai, bet arī veidot diskusiju ar sabiedrību par zinātniskajiem atklājumiem Latvijā.

Sagatavojot konkursa finālistus veiksmīgākai dalībai festivālā, «Swedbank» nodrošinās arī īpašu balvu – meistarklasi uzstāšanās prasmju spodrināšanai. Tā veidota, lai papildinātu konkursa laikā «RunasKursi.lv» nodrošināto mācību ciklu un pilnveidotu dalībnieku prasmes zinātnes komunikācijā.

Balvu fondu ir sarūpējuši konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji: «Swedbank» AS, IT uzņēmums AS «Exigen Services Latvia», AS «Latvenergo», sporta klubu tīkls «MyFitness» un uzstāšanās meistarības lietpratēji «RunasKursi.lv».

Palīdzi mums izvēlēties septīto finālistu – ej un nobalso par savu favorītu YouTube!

ResearchSlam 2016 finālā iekļūst vēl divi doktoranti!

Konkursa «ResearchSlam 2016» finālā iekļūst LLU doktorants Nikolajs Oborins un LU doktorants Krišjānis Nesenbergs. Sveicam abus finālistus un vēlam veiksmi fināla sacensībās!

Jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2016» trešā atlases kārta notika 14. aprīlī, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (APF). Šoreiz atlases kārtā piedalījās tikai 6 dalībnieki (divi maģistranti un četri doktoranti), jo dažādu neparedzētu apstākļu dēļ uz pēdējo atlasi nevarēja ierasties divi jaunie pētnieki. Arī ar vienu no žūrijas locekļiem bija notikusi neliela ķibele, bet to izdevās veiksmīgi atrisināt, piesaistot citu neatkarīgo ekspertu. Konkursa dalībnieku uzstāšanos vērtēja: «ResearchSlam 2015» fināliste Līga Saulīte, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes locekle Zane Bulderberga, uzņēmējs un biedrības «BASE» valdes loceklis Juris Stinka un divi RTU Doktorantu studiju nodaļas pārstāvji – Lauris Bisenieks un Santa Rendore. Savu viedokli ļoti aktīvi izteica arī skatītāji, uzdodot dažādus jautājumus un balsojot par savu favorītu.

Neskatoties uz nelielo dalībnieku skaitu, pasākums izvērtās visnotaļ interesants un pozitīvām emocijām bagāts. Dalībnieki stāstīja gan par spēlēm ar imunitāti, gan par pašpietiekamiem robotiem, gan arī par iespējām optimizēt sarežģītu inženiertehnisku uzdevumu risināšanas procesus. Katru uzstāšanos papildināja diskusija ar jautājumiem no žūrijas un skatītāju puses, un ir jāsaka, ka šoreiz tieši skatītāji bija īpaši ieinteresēti dalībnieku stāstījumos.

Priecēja arī tas, ka, nosakot finālistus, žūrijas un skatītāju viedoklis pilnībā sakrita. Augstāko novērtējumu saņēma LLU doktorants Nikolajs Oborins ar stāstījumu par suņu kaulu izpēti, bet otrais palika LU doktorants Krišjānis Nesenbergs ar uzstāšanos par universāla viedā auduma izveidi. Abi dalībnieki turpinās sacensības finālā, kur uzstāsies atkārtoti.

Bildes no pasākuma ir pieejamas šeit: https://flic.kr/s/aHskuV8AGM

Trešā atlases kārta bija noslēdzošais klātienes atlases posms. Un šobrīd ir zināmi seši šī gada konkursa «ResearchSlam» finālisti: Rihards Rušenieks (RTU), Jānis Dzirkalis (LU), Luīze Bidiņa (RSU), Kārlis Kalniņš (RTU), Nikolajs Oborins (LLU) un Krišjānis Nesenbergs (LU). Vēl vienam dalībniekam būs iespēja iekļūt finālā atlases kārtā interneta vidē, kas sāksies 21. aprīlī ResearchSlam Youtube kanālā. Savukārt visi septiņi šī gada finālisti cīnīsies par interesantām nominācijām un galvenajām balvām konkursa fināla pasākumā, kas notiks 19. maijā Spīķeru koncertzālē.

Research_Slam_14Apr2016_0132_small Research_Slam_14Apr2016_0134small

Trešā atlases kārta – 14. aprīlī!

Šonedēļ notiks konkursa «ResearchSlam 2016» trešā atlases kārta, kurā turpināsim uzklausīt interesantus stāstus par zinātni! Tā notiks 14. aprīlī RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (Ķīpsalas ielā 6). Pasākumu apmeklēt ir aicināti visi interesenti, kurus saista zinātne un kuri vēlas atbalstīt Latvijas jaunos pētniekus.

Trešajā atlases kārtā par vietām finālā sacentīsies 3 maģistranti un 4 doktoranti:

 • Elīna Auziņa (RTU, doktorante), uzstāšanās “Enerģijas avoti pašpietiekamiem robotiem”
 • Agija Lāce (LU, maģistrante), uzstāšanās “Spēles ar imunitāti”
 • Alise Visocka (RSU, maģistrante), uzstāšanās “Bioķīmiskie marķieri pie kalcificējošas aortas vārstuļa stenozes”
 • Armands Ancāns (RTU, maģistrants), uzstāšanās “Alternatīvā Pele”
 • Nikolajs Oborins (LLU, doktorants), uzstāšanās “Visi paliek veci, arī suņi”
 • Krišjānis Nesenbergs (LU, doktorants), uzstāšanās “Universāla viedā apģērba arhitektūra”
 • Ivo Vaicis (RTU, doktorants), uzstāšanās “Formas optimizācija izmantojot nenoteiktības”

Visiem dalībniekiem sava uzstāšanās ir jāveido, izmantojot PechaKucha (20 slaidi x 20 sekundes) formātu. Tas nozīmē, ka katram jaunajam pētniekam būs precīzi 400 sekundes, lai iepazīstinātu auditoriju ar savu pētniecisko darbu interesantā un aizraujošā veidā. Katru uzstāšanos vērtēs kompetenta žūrija un skatītāji, kuriem būs iespēja arī uzdot jautājumus. Balstoties uz žūrijas un skatītāju vērtējumu kopsummu, tiks noteikti tie divi atlases kārtas dalībnieki, kuri varēs piedalīties finālā.

Pasākums notiks 14. aprīlī plkst 19:00. Norises vieta: Rīgas Tehniskā universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (Ķīpsalas iela 6), ātrijs. Aktualitātēm varat sekot arī Facebook.

Tiekamies jau pavisam drīz!

Noskaidroti vēl divi ResearchSlam 2016 finālisti!

Konkursa «ResearchSlam 2016» otrā atlases kārta ir veiksmīgi noritējusi un finālā iekļūst RTU doktorants Kārlis Kalniņš un RSU doktorante Luīze Bidiņa. Sveicam abus finālistus un vēlam veiksmi fināla sacensībās!

Jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2016» otrā atlases kārta notika 7. aprīlī, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (APF). Tajā sacentās seši doktoranti un divi maģistranti no četrām dažādām Latvijas augstskolām. Konkursa dalībnieku uzstāšanos vērtēja kompetenta žūrija: «ResearchSlam 2015» uzvarētājs Atis Hermanis, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes loceklis Aldis Bulis, uzņēmējs un kādreizējais basketbolists Raimonds Miglenieks, RTU Zinātniskās darbības projektu nodaļas vadītāja Sandra Vasiļevska un RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Roberts Pavlovskis. Savu viedokli aktīvi izteica arī skatītāji, balsojot par savu favorītu.

Arī šoreiz žūrijai un skatītājiem uzdevums nebija viegls, jo dalībnieki bija cītīgi gatavojušies un pārstāvēja dažādas zinātņu nozares. Izskanēja stāsti gan par kuņģa slimību riska analīzi un vēža ārstēšanu ar vīrusa palīdzību, gan par veiksmīgas karjeras izpratni, gan arī par mākslīgo intelektu un emocijām virtuālajos skolotājos. Par to, ka visas dalībnieku tēmas bija visnotaļ aktuālas, liecināja arī spraigās diskusijas ar žūrijas locekļiem, kas gandrīz visos gadījumos pārsniedza jautājumiem atvēlēto laiku.

Rezultātu apkopošana arī bija izaicinošs process, jo žūrijas un skatītāju vērtējums ne visos gadījumos sakrita. Par uzvarētājiem kļuva RTU doktorants Kārlis Kalniņš, kas pēc žūrijas vērtējuma ierindojās pirmajā vietā, bet pēc skatītāju – trešajā, un RSU doktorante Luīze Bidiņa, kas pēc žūrijas vērtējuma ierindojās otrajā vietā, bet pēc skatītāju – pirmajā. K. Kalniņš stāstīja par savu darbu ar dabas šķiedras kompozītiem, kas izgatavoti no otrreizējiem materiāliem, bet L. Bidiņa – par ģenētiskajām kļūdām un iedzimtām sirds muskuļu slimībām latviešiem. Abi dalībnieki turpinās sacensties par galvenajām balvām konkursa finālā.

Bildes no pasākuma ir pieejamas šeit: https://flic.kr/s/aHskuvepnA

Trešā atlases kārta notiks 14. aprīlī plkst. 19:00 RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Visi ir laipni aicināti nākt un uzzināt daudz jauna, kā arī atbalstīt savus favorītus!

Research_Slam_07Apr2016_0119_small Research_Slam_07Apr2016_0122_small

Otrā atlases kārta – 7. aprīlī!

Šonedēļ turpinās konkursa «ResearchSlam 2016» atlase! Otrā atlases kārta notiks 7. aprīlī RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (Ķīpsalas ielā 6). Pasākumu apmeklēt ir aicināti visi interesenti, kurus saista zinātne un kuri vēlas atbalstīt Latvijas jaunos pētniekus.

Otrajā atlases kārtā par vietām finālā sacentīsies 2 maģistranti un 6 doktoranti:

 • Lingita Lina Bopulu (LU, maģistrante), uzstāšanās “Slimnīca kā kognitīva telpa”
 • Luīze Bidiņa (RSU, doktorante), uzstāšanās “Maza, bet nāvējoša kļūda”
 • Kārlis Kalniņš (RTU, doktorants), uzstāšanās “Pilnīgai baudai!”
 • Sintija Petroviča (RTU, doktorante), uzstāšanās “Mākslīgais intelekts un emocijas virtuālajos skolotājos”
 • Anita Gaile (RISEBA, doktorante), uzstāšanās “Kas tas ir – veiksmīga karjera?”
 • Diāna Eižvertiņa (RTU, maģistrante), uzstāšanās “Kuņģa slimību riska analīze ar datu iegūšanas metodēm”
 • Kristīne Vaivode (RSU, doktorante), uzstāšanās “Vīruss, kas ārstē”
 • Līga Grase (RTU, doktorante), uzstāšanās “Saules elementu izgatavošana SnS pusvadītājā ar lāzera starojumu”

Visiem dalībniekiem sava uzstāšanās ir jāveido, izmantojot PechaKucha (20 slaidi x 20 sekundes) formātu. Tas nozīmē, ka katram jaunajam pētniekam būs precīzi 400 sekundes, lai iepazīstinātu auditoriju ar savu pētniecisko darbu interesantā un aizraujošā veidā. Katru uzstāšanos vērtēs kompetenta žūrija un skatītāji, kuriem būs iespēja arī uzdot jautājumus. Balstoties uz žūrijas un skatītāju vērtējumu kopsummu, tiks noteikti tie divi atlases kārtas dalībnieki, kuri varēs piedalīties finālā.

Pasākums notiks 7. aprīlī plkst 19:00. Norises vieta: Rīgas Tehniskā universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (Ķīpsalas iela 6), ātrijs. Aktualitātēm varat sekot arī Facebook.

Tiekamies jau pavisam drīz!